Bana Ulaşın

e-posta : acemi.demirci@yahoo.com.tr

3 yorum:

 1. Merhaba,
  Parkinson hakkında yazınızı okudum. Çok üzücü, başınız sağolsun.

  Babamızın Parkinson olduğunu öğrendik. Yaşı 75 ancak 2. Evre olduğunu paylaştı Nörolog. Şeker hastalığı da var bu sebeple biraz ağır yaşıyor sanırım.Tüm gün berjerde uyukluyor, 2 dakika gözünü açıp uyuklamaya devam ediyor. Konuşma bozukluğu hafiften başladı. Parkinson olduğunu öğreneli bir hafta oldu sadece 3 haftadır da hafiften belirtiler var. Bu kadar hızlı mı ilerler hastalık?

  Deneyimizden faydalanmak birşeyler öğrenmek istedik.

  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Çok geçmiş olsun.

  Tabii, ne gelirse elimden her an yapmaya hazırım.

  Parkinson pek çok çeşidi olan bir hastalıkmış. Babam'ınkinde titreme yoktu. Sok ayağını çekmekteki güçlükle fark ettik.

  Kimisi çok hızlı ilerliyor kimisi yavaş. Babam, yavaş ilerleyen türdenine yakalanmıştı. Çok da mücadele etti. Protein iyi gelmiyor diye et ve peynir tüketimini çok aza indirmişti. Bakla, ilaçların etkisini arttırıyor.

  Uyuklamak belki şeker ile de ilgili olabilir. Babam çok hareketliydi son ana dek. Bazen bir şeyi yapabilmek için dozunu fazla alıyormuş. Sonra fark ettik.

  Düşmemesi gerek. İlacı hallüsinasyon yaparsa değiştiriyorlar.

  Bazen alzaymır ile de birlikte gidiyor. Babamda olmadı.

  Şeker hastalığında olduğu gibi bir iğnesi vardı. O hayat kalitesini çok arttırdı. Denek olmayı kabul etmişti onun için. Faydasını gördü.

  Para filan düşebiliyor cepten. Bazen de etrafını çevirenler oluyor ceplerini karıştırmak için. Hastanede başına gelmişti.

  Babanızın yakalandığı tür hızlı ilerleyen olabilir.

  Ne zaman isterseniz her zaman yazmaya, cevaplamaya hazırım.

  Tekrar geçmiş olsun. Çok selamlar.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba; benim dedemde 1 sene 7 aydır yatağa bağımlı 5 senedirde parkinson hastası yazdıklarınızı okudum. sizin babanızın çektiği sıkıntıların aynısını çekiyor. Yazınızda bir iğne kullandığınızı bahsetmişsiniz. Hangi iğneyi kullandığınızı öğrenebilirmiyim. Ben bu iğneyi denemek istiyorum. Bir de birşey sormak istiyorum babam bakla yaprağının suyunu vermeyi denemişti bir ara peg ile beslendiği için suyunu sıkıp verebiliyorduk. Suyuda cok faydalı olmadı. siz baklayı sadece yemek olarak mı yapıp denediniz.

  YanıtlaSil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci